Przepracowanie w dzisiejszych czasach.

We współczesnym świecie ludzie nie przywiązują wagi do tego, ile czasu, własnego wysiłku fizycznego i psychicznego poświęcają na pracę. Praca podobnie jak miliony innych rzeczy uzależnia, przez co można wpaść w chorobę zwaną pracoholizmem.
Wiele osób tłumaczy się, tym, iż musi zarabiać na życie przyzwoite pieniądze, ale wszyscy tak naprawdę lekceważą własne zmęczenie mając cichą nadzieję, że to bardzo szybko minie i jest tylko przejściowym stanem złego samopoczucia, a także lekceważą przeziębienie i celowo nie biorą zwolnień, aby nie być z dala od miejsca pracy.

Przepracowanie jest bardzo częstym zjawiskiem we współczesnym społeczeństwie.

Jest ono niestety jest bardzo powszechne w dzisiejszych czasach. Większość ludzi goni za bogactwem i pragnie zadbać o rozwój swoich rodzin zapewniając im dobrobyt i życie na bardzo dobrym poziomie. Przepracowanie to najczęściej zmęczenie, liczne bóle głowy.
Jednym prawidłowym sposobem na uniknięcie owego przepracowania jest znalezienie czasu dla siebie i przede wszystkim po to, aby wypocząć, z dala od miejsca stałej pracy.
Warto się także prawidłowo odżywiać, jadać regularne posiłki, a także zadbać o wzbogacenie swojego jadłospisu w witaminy, utracone składniki odżywcze i mineralne a także pieczywo pełnoziarniste.
Nieodłącznym elementem życia jest prawo do odpoczynku, nie da się bowiem pracować na okrągło, rezygnując z odpoczynku, relaksu i prawa do rozrywki. Człowiek nie może żyć tylko sprawami zawodowymi, bowiem to także może odbić się niekorzystnie na jego samopoczuciu, psychice i stanie zdrowia.

Przepracowanie to stan, który współcześnie dotyka, co trzeciego Polaka pracującego.

Są to nie tylko mężczyźni, którzy gonią za lepszymi pieniędzmi, ale także kobiety, które także pragną coś osiągnąć, nawet kosztem często własnej rodziny, związku, przyjaciół lub zdrowia.
Większość z nich nie dba o zjedzenie prawidłowego i zdrowego lunchu, często zamawiają gotowe potrawy do biura, a także nie dbają o to, aby zjeść dane danie bez pośpiechu.
Przepracowanie nie jest niczym dobrym i również niczego dobrego nie wnosi do naszego życia. Zdrowie jest jedno i jego nie kupimy za żadne pieniądze, w żadnym sklepie.
Należy o nie bezwzględnie dbać, dbać o to, aby się nie przepracowywać i dużo się relaksować, nawet gdy czasami nie mamy na to ochoty, albo wydaje nam się, że już jest za późno i nie ukończymy ważnego projektu na następny dzień.
Przepracowanie wyniszcza ludzki organizm na zawsze i w żaden sposób nie da się go odbudować ani zadbać o to, aby było tak jak wcześniej odkąd zaczęliśmy pracę. Przepracowanie jest bardzo częstym czynnikiem i motywem głównym, który powoduje powstanie wielu schorzeń lub chorób dla wielu jednostek egzystencjalnych na całym świecie.

 

Jak możemy dbać o swoje zdrowie kiedy jesteśmy już dojrzali? Czterdziestolatki mają obowiązek już znacznie częściej pilnować organizmu. Kłopoty z nim zaczynają się właśnie w tym czasie. Czy będziemy mogli spać w spokoju? Nie całkiem- tak mówią specjaliści. Powinniśmy zadbać o swoje ciało i udać się do fachowca jeśli coś się zaczyna dziać. W tym wieku możemy zauważyć dolegliwości takie jak cukrzyca, schorzenia nerek, nowotwór. Te schorzenia mogą rozwijać się latami. Jednak w tym momencie bardzo często można je poznać. Profilaktyka jest więc na pierwszym miejscu. Badania lekarskie co chwila sobie odpuszczamy, twierdząc, że nic nam nie dolega. Myślenie to jest dość negatywne gdyż niektóre choroby rozwijają się bardzo powoli. Jeśli więc zdrowie nam nie daje spać , musimy wybrać się z tym do specjalisty. Co zatem musimy badać? Ogólne badania krwi- po czterdziestym roku życia jest to bardzo ważne. Wycena w gabinecie prywatnym to mniej więcej 30 złotych. Na wizytę powinniśmy przyjść na czczo, a 30 min przed pobraniem nie możemy wykonywać ćwiczeń fizycznych. OB to badanie krwinek czerwonych- jest to także ważne badanie. Krzepnięcie krwi, musimy na pewno zbadać je przed jakimikolwiek zabiegami. Lipogram to badanie , które w szczególności powinny robić osoby otyłe i te, które prowadzą siedzący tryb życia. Nie powinniśmy już twierdzić, że nie zdrowe jest bieganie. Takie badania powinny robić też kobiety , które spożywają tabletki hormonalne. Istotne jest również badanie wątroby- co ją uszkadza? Leki, choroby, zarazki i inne. Co piąty Polak ma problemy z tarczycą! Niestety póki nie zacznie boleć, nie będziemy chcieć żadnych badań. Badanie się jest potrzebne w każdym wieku. Jednakże po czterdziestce musimy baczniej obserwować to co dzieje się z naszym organizmem. A cukier? Oczywiście powinniśmy sprawdzać co miesiąc. Dzisiaj nie musimy dzwonić po specjalisty- musimy zakupić kilka domowych urządzeń i będziemy mieć wszystko pod ręką. Robienie badań to jednak nie wszystko. Niezwykle ważne jest aby odpowiednio żyć. Im więcej lat nam przybywa tym bardziej powinniśmy zwracać uwagę na to co dzieje się z naszym ciałem. Nie powinniśmy bagatelizować choroby- czasami może się to bardzo źle skończyć. Dbajmy o ciało póki je mamy. Nie powinniśmy jednak przesadzać – nie zawsze jakiś ból będzie oznaczał poważną chorobę. We wszystkim musimy znać umiar. Regularne wizyty dadzą nam rozwiać wszelkie wątpliwości.

 

W domach budowanych przez Firmę Dom Tradycyjny sp. z o.o. wszystkie wykorzystywane materiały stosowane są wyłącznie jako nowe oraz posiadają wymagane certyfikaty i aprobaty techniczne.

Jakość wykonywanych prac spełnia wymogi "sztuki budowlanej". Okres gwarancji może być uzgadniany indywidualnie i nie wynosi mniej niż 24 miesiące.

Proponowane technologie budowy realizowane są w oparciu o pełne opracowanie projektowe i uwzględniają praktyczne doświadczenia specjalistów montażu, inżynierów nadzorujących oraz architektów i projektantów na stałe współpracujących z firmą.

Różnorodność stosowanych technologii wynika z głębokiego przekonania o ich wyjątkowych walorach, połączonego z doświadczeniem kadry inżynieryjnej naszej firmy.

Utrzymanie reżimu technologicznego jest jedną z podstawowych cech naszej oferty. W tym zakresie współpracujemy z wszystkimi uczestnikami procesu inwestycyjnego.

W okresach objętych gwarancją firma zobowiązuje się bezpłatnie wykonać wszelkie ewentualne naprawy.

W celu lepszego poznania stosowanych przez nas technologii polecamy Państwu odwiedzenie stron:

Zasady Współpracy

Firma Dom Tradycyjny sp. z o.o. zapewnia Inwestorom usługi na najwyższym poziomie, kładąc nacisk na pełne zadowolenie stron. Zespół pracowników firmy stara się przewidywać i omawiać wszelkie problemy oraz - w uzgodnieniu z Inwestorem - współpracować na zasadach partnerskich już na etapie sporządzania wyceny, a także w każdej kolejnej fazie prac.

Dla usprawnienia procesu inwestycji każde zadanie budowlane dzielone jest na dwa etapy, określone dwiema umowami lub umową i w dalszej części aneksem.

Etap 1-szy
Dotyczy współpracy w zakresie wykonania stanu surowego budynku (najczęściej wraz z dachem) lub stanu tzw. deweloperskiego - do uzgodnienia. Zakres prac podzielony jest na:

 • roboty ziemne
 • fundamenty
 • ściany nośne, ściany działowe
 • strop
 • ściany nośne, ściany działowe
 • kominy
 • więźba dachowa
 • poszycie dachu wraz z obróbkami
 • instalacje / prąd, woda, gaz , inne - oddzielnie (dla stanu deweloperskiego)
 • tynki (dla stanu deweloperskiego)
 • posadzki (dla stanu deweloperskiego)
 • stolarka okienna i drzwi zewnętrzne (dla stanu deweloperskiego lub stanu "zamkniętego)
 • elewacja (dla stanu deweloperskiego)

Etap 2-gi
Dotyczy współpracy w zakresie wykonania prac od stanu surowego lub od stanu deweloperskiego

a/ do stanu deweloperskiego
b/ do "stanu pod klucz"

Etap 2-gi z uwagi na możliwość wielu konfiguracji uzależnionych od indywidualnych życzeń i preferencji Inwestora, wymaga bardzo dokładnych ustaleń, które omawiamy szczegółowo i indywidualnie już w chwili wyceny. Etap ten, często z uwagi na możliwości aranżacji, wymaga współpracy projektanta wnętrz czy też dekoratora. Udział tych uczestników procesu inwestycji jest określony w umowie, z uwzględnieniem sposobu komunikacji oraz decyzyjności osób zaangażowanych w dany projekt lub jego część.
W związku z faktem, iż prace omówione jako Etap 2-gi oraz ich organizacja i planowanie mogą przysparzać najwięcej trudności - traktowany jest on oddzielnie i ze szczególną dbałością o każdy detal. Reprezentantem naszej firmy jest szef kontraktu.

Przy realizacji bezwzględnie każdej budowy domu firma Dom Tradycyjny sp. z o.o. zapewnia w standardzie

 • uprawnionego kierownika budowy
 • uprawnionego geodetę
 • uprawnionego konstruktora - inspektora nadzoru ( Klient nie jest zobowiązany korzystać inspektora nadzoru wykonawcy)
 • ogrodzenie budowy (w przypadku, kiedy działka nie jest ogrodzona)
 • ubezpieczenie budowy
 • ochronę budowy (monitoring)
 • zaplecze dla pracowników
 • dostawy materiałów oraz sprzętu, niezbędnych do wykonania zakresu prac objętego umową

Przy umowie
(nie dotyczy marki domów całorocznych PERFEKKO)

Dokumentem omawiającym postęp prac oraz ich zaangażowanie w czasie jest załącznik do umowy w postaci harmonogramu rzeczowo - finansowego. Jest on podstawą do wystawienia faktury oraz odbioru etapowych prac, które zostały wykonane.

Przy podpisaniu umowy Firma Dom Tradycyjny sp. z o.o. pobiera zaliczkę w wysokości 5% (netto bez VAT) wartości przedmiotu umowy. Zaliczka pobierana jest celem pokrycia części kosztów organizacyjnych, związanych z zaplanowaniem inwestycji, przygotowaniem placu budowy oraz pierwszym zaopatrzeniem materiałowym. Zaliczka potrącana jest w dwóch równych częściach z pierwszych dwóch faktur za zrealizowane etapy robót, zgodnie z harmonogramem rzeczowym. Preferowane okresy rozliczeniowe proponowane są jako nie dłuższe niż 14 - dniowe, przy dwóch odbiorach wykonanych prac w danym miesiącu. Termin płatności dla Inwestora, po dokonaniu odbioru etapu prac potwierdzonego pisemnym protokołem, po wystawieniu oraz dostarczeniu faktury wynosi 3 dni. Odbywa się za pomocą przelewu bankowego na rachunek przekazany w umowie. Przedstawione warunki podlegają negocjacjom przed podpisaniem umowy.

Jeżeli wyrażą Państwo zainteresowanie naszą ofertą, prześlemy draft umowy, celem zapoznania z proponowanymi warunkami.
Załącznikiem nr.1 do umowy jest zawsze oferta imienna.
Załącznikiem nr 2 do umowy jest zawsze harmonogram rzeczowo - finansowy, uwzględniający czas wykonania umowy w dniach roboczych oraz koszt etapu przyjmowanego do rozliczeń finansowych. (Zwykle budowa domu w stanie surowym zamkniętym nie przekracza 120/140 dni roboczych, a w stanie deweloperskim nie przekracza 180/200 dni roboczych. Jest to każdorazowo uzgadniane indywidualnie przy podpisywaniu umowy).
Załącznikiem nr 3 do umowy jest opracowanie projektowe.

Kimera to preparat bardzo przydatny w procesie budowy muskulatury. Preparat ten przyczynia się do znacznego przyspieszenia metabolizmu nawet o 37%. W jego składzie znaleźć można tylko substancje naturalnego pochodzenia, dlatego jest to preparat w pełni bezpieczny i polecany. Stosując ten bezpieczny i naturalny suplement, nie musimy martwić się o skutki uboczne, które mogą być naprawdę dolegliwe w niektórych przypadkach. Preparat ten nie szkodzi również w przypadku kontroli antydopingowej. To zwiększenia naturalnych możliwości organizmu człowieka. Dzięki niemu ciało osiąga lepsze efekty, szybciej się nagrzewa i człowiek może odbyć trening z niezwykłą dokładnością.  Do czego służy Kimera? Można powiedzieć, że największym sekretem Kimery jest fakt, iż przyczynia się ona do lepszego gospodarowania zasobami energii, jakie organizm już w sobie ma. Organizm człowieka może spalić nawet o 300 kalorii więcej niż bez stosowania specyfiku. Należy jednak pamiętać  racjonalnym przyjmowaniu preparatu. Suplement diety Kimera przyczynia się do większego utleniania tłuszczów. Podczas takiego spalania zalegające zapasy tłuszczu wydalają się z organizmu, a ciało staje się wyrzeźbione. Kimera- skład Ten preparat bez wątpienia ma unikalne właściwości. Wszystko za sprawą niesamowitego składu. Jest on starannie dobrany i zbilansowany, aby stosowanie Kimery przynosiły fenomenalne rezultaty. Najważniejsze są dwie formuły. Są to Proprietary Kimera Complex oraz Thermoagen. To one sprawiają, że metabolizm znacznie przyspiesza, a efekty wyrzeźbionego ciała stają się widoczne. Thermoagen sprawia, że organizm może pracować na wyższych obrotach i jest bardziej wydajny. W rezultacie zwiększa się intensywność i rezultaty wszystkich ćwiczeń. Proprietary Kimera Complex przyczynia się do redukcji tłuszczu i usprawnienia metabolizmu. Dzięki temu organizm przyspiesza i redukcja tkanki tłuszczowej staje się znacznie szybsza niż do tej pory. Do najważniejszych składników można zaliczyć: Ekstrakt z guarany- poprawia znacznie wydolność organizmu oraz dodaje energii. Poprawia zdolności fizyczne i umysłowe, dlatego podczas treningu możliwe jest zachowanie większej koncentracji. Guarana zwiększa termogenezę, która jest konieczna podczas treningów. Tyrozyna- To ważny neuroprzekaźnik wewnątrzkomórkowy. Dzięki niej Kimera działa   niezwykle intensywnie. To ona zwiększa znacznie poziom hormonów, czyli adrenaliny i noradrenaliny. Ekstrakt z imbiru- przyczynia się usuwania wolnych rodników, które bardzo szkodzą zmęczonemu organizmowi po treningu. Najważniejsze są gingerole, które działają w taki sposób, że metabolizm jest nawet o 20% lepiej użytkowany, niż do tej pory.     Witaminy z grupy B- są niezwykle ważne do prawidłowej pracy układu nerwowego. Zwłaszcza kiedy ciało jest poddawane bardzo mocnej ingerencji zewnętrznej i bodźcom fizycznym i psychicznym. Gorzka pomarańcza- usprawnia metabolizm i zmniejsza łaknienie, co sprawia większe zużycie energii, która jest zawarta w tkance tłuszczowej. Kofeina- jest to ostatni składnik, który zamyka całą listę. Ceniona jest szczególnie za swoje możliwosci wzbudzania poziomu energii w ciele. Zwiększa ona też koncentrację i ma ogromny wpływ na przemianę materii. W jaki sposób działa Kimera? Kimera została opracowana w taki sposób, aby składniki szybciej dotarł do organizmu i zaczęły swoją pracę. Składniki aktywne, zawarte w Kimerze docierają najpierw do nadnerczy i nerek, w których dochodzi do zatrzymania aktywności adenozyny. Zwiększa się ilość noradrenaliny. W tym wyniku organizm zużywa o wiele więcej kwasów tłuszczowych, które działają jak paliwo po treningu. Ten naturalny spalacz tłuszczu pozwala również szybciej przyswajać białko i pożywienie. W wyniku zwiększenia ilości białka, tkanka mięśniowa szybciej się nadbudowuje, ponieważ białko jest podstawowym budulcem mięśni. Dzięki Kimerze tkanka tłuszczowa może zmaleć nawet o 8%. To potwierdza działanie Kimery i zachęca do dalszego użytkowania. Kimera- dawkowanie Kimera dostępna jest w postaci kapsułek. W zależności od indywidualnych potrzeb, Kimerę można przyjmować w zależności od indywidualnych potrzeb w ilości 1-3 tabletek dziennie. Jest to uzależnione oczywiście również od masy i wzrostu danego użytkownika. Oczywiście nie wolno zwiększać samodzielnie zalecanych dawek dziennych w obawie o utratę zdrowia. Pierwsza dawka musi zostać spożyta rano, tuż przed śniadaniem. Następna tabletka może być zażyta dopiero 4 godziny od spożycia pierwszej. Każda kapsułka musi zostać popita dużą ilością wody. Opakowanie spalacza tłuszczu Kimera zawiera aż 60 kapsułek. Kimera- bezpieczeństwo Kimera jest w zupełności bezpieczna dla zdrowia i życia człowieka. Można kontynuować kurację po zażyciu jednego opakowania. Nie wolno oczywiście przekraczać zalecanej dziennej dawki. Produkt jest całkowicie bezpieczny, jednak nie jest dostępny w aptekach. Kimerę zaleca się również kobietom, które pragną odzyskać smukłe i piękne ciało. Zwiększy to utratę wagi i wyrzeźbi sylwetkę. Kimera- efekty Kimera zwiększa dzienne zapotrzebowanie na kalorie nawet o kilkaset procent! Dzięki niej istnieje możliwość szybszej redukcji tkanki tłuszczowej. Warto wspomnieć, że konieczny jest również odpowiedni plan treningowy, aby rezultaty były jeszcze większe. Zazwyczaj wystarczy jednak standardowy wysiłek, aby efekty były widoczne gołym okiem. Kimera- przeciwwskazania Ten naturalny specyfik służący utracie tłuszczu może być stosowany z innymi spalaczami, takimi jak somatodrol. Należy szukać odpowiednich specyfików, które będą współpracowały z Kimerą w taki sposób, aby jak najbardziej zwiększyć intensywność efektów. Prawidłowe stosowanie tego produktu nie powinno wywoływać absolutnie żadnych skutków ubocznych. Kimera- sportowcy Produkt ten jest bezpieczny i legalny, dlatego z powodzeniem może być sprowadzany do suplementacji sportowców. W swoim składzie ma jedynie substancje naturalne, dlatego nie powinna zostać wykryta w żadnej kontroli antydopingowej. Organizacje antydopingowe na czarnej liście umieszczają zazwyczaj hormony i syntetyki, które w tym preparacie nie są zawarte. Stosowanie Kimery jest zgodne z regulaminem zawodów sportowych i w pełni akceptowane przez osoby decyzyjne. Kimera- cena Tabletki można zakupić na stronie producenta. Koszt opakowania to 89,99 zł. Jeżeli Kimera nie przynosi żadnych rezultatów, można zwrócić opakowanie w ciągu 90 dni i uzyskać pełny zwrot pieniędzy. Zakup na stronie producenta daje całkowitą anonimowość, dlatego nikt nie dowie się, że stosujesz dany suplement. Na tej stronie uzyskasz również gwarancję oryginalności i świeżości produktu. To produkt dopuszczony do legalnej sprzedaży. Jest całkowicie naturalny i bezpieczny. Wielu sportowców uważa ją za godną uwagi. Kimera- opinie Wśród użytkowników jest wielu zwolenników Kimery. Ludzie doceniają ją za ciekawy i naturalny skład oraz brak skutków ubocznych. Stosują ją zarówno kobiety, jak i mężczyźni i wszyscy zauważają widoczne skutki. - Odkąd biorę Kimerę zauważyłam spadek wagi i wyrzeźbienie mięśni. Zamierzam dalej ją stosować, ponieważ odchudzanie i trening staje się o wiele łatwiejszy i przyjemniejszy. Polecam ją wszystkim kobietom. Nie bójmy się walczyć o genialny wygląd i pomagajmy sobie w tej trudnej walce takimi naturalnymi specyfikami. - Anna, ekspedientka z Katowic.  - Razem z żoną zażywamy Kimerę i jesteśmy bardzo zadowoleni. Ja trenuję, jednak żona zauważa widoczne efekty bez jakichkolwiek ćwiczeń. Polecamy każdemu. - Tomasz, pracownik biurowy z Wrocławia.  Jak widać stosowanie Kimery może przynieść wiele pozytywnych skutków. Walka o piękną sylwetkę bywa trudna i męcząca, jednak jeśli zainwestujemy w pomoc zewnętrzną, możemy oczekiwać większych efektów. Stosowanie Kimery jest w pełni bezpieczne i naturalne. Składniki, które zawarte zostały w każdej pojedynczej kapsułce, stanowią bezpieczną drogę do odzyskania upragnionej wagi i wyglądu. Niektóre suplementy mogą szkodzić zdrowiu, jednak Kimera jest w zupełności bezpieczna i zalecana przez profesjonalistów. Warto zacząć suplementację od naturalnych składników.